ردیاب خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

خانه » ردیاب خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب خودرو چیست؟ ردیاب را می توان از جمله قطعات الکترونیکی در سایز های کوچک محسوب کرد که کاربرد های بسیاری دارند. ردیاب ها مشابه جی پی اس یک خودرو عمل می کنند ولی از نظر ساختاری بسیار قوی و هوشمند هستند. ردیاب های خودرو با سیم کارت فعال می شوند و می توان آن ها را در قسمت های مختلفی مانند درب، داخل داشبورد، سقف و … نصب کرد.

ردیاب ها در دو نوع بی سیم و سیم کشی شده مورد استفاده قرار می‌گیرند. ردیاب ها را می توان بر روی وسیله های نقلیه سبک و سنگین نصب کرد. در استفاده از ردیاب ها هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و می توان آن ها را در یک جای مناسب در خودرو نصب کرد. در نظر داشته باشید که ردیاب های مختلف شیوه های نصب متفاوتی نیز دارند.

توجه داشته باشید که هر چه امکانات ردیاب شما بیشتر باشد، نصب آن نیز پیچیده تر می شود. در حالت کلی می‌توان گفت ردیاب های خودرو شباهت بسیاری به دزدگیر های ماشین دارند. اگر با سیستم برق خودرو آشنایی دارید می توانید به راحتی ردیاب ها را بر روی ماشین خود نصب کنید. زمان مورد نیاز برای نصب یک ردیاب خودرو حدوداً یک ساعت است.

 

خودرو و انواع آن - ردیاب خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

 

قابلیت های ردیاب خودرو

انواع ردیاب خودرو چیست و اینکه چه قابلیت هایی دارند؟ باید گفت ردیاب ها در قسمت های مختلفی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این سیستم ها را به عنوان جی پی اس ترکر (Tracker) نیز می شناسند. این قطعه الکترونیکی دارای جی پی اس و یک سیم‌ کارت است. از جمله قابلیت های مهم ردیاب های خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم ردیاب خودرو می تواند به صورت لحظه ای و در هر زمانی که شما بخواهید محل دقیق خودرو را به شما نشان دهد.

از دیگر قابلیت های مهم انواع ردیاب خودرو می توان به خاموش کردن آن از راه دور اشاره کرد.

زمانی که یک ردیاب بر روی خودرو خود نصب کرده اید، می توانید برای حرکت ماشین محدوده جغرافیایی مشخص تعریف کنید.

از جمله ویژگی های مهم دیگر استفاده از یک ردیاب خودرو این است که به وسیله آن می توان برای ماشین سرعت مد نظر و البته مجاز تعریف کرد. این قابلیت به راننده در زمان بالا رفتن سرعت، هشدار می دهد.

اگر نیاز به ثبت مسیر در بازه های زمانی و یا تاریخ های متفاوت دارید، می توانید از ردیاب خودرو بر روی ماشین خود استفاده کنید.

این نکات از مواردی هستند که باعث می شوند افراد برای موقعیت های مختلف از ردیاب های خودرو استفاده کنند.

ردیاب خودرو چیست و کاربرد های آن

 

کامل ترین مدل ردیاب و دزدگیر ایران با پشتیبانی فارسی و نرم افزار سخنگو 

خودرو چیست و کاربرد های آن - ردیاب خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد های ردیاب خودرو

ردیاب های خودرو در دنیای امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله های کاربرد های یک ردیاب خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرکت هایی که ماشین های اجاره ای در اختیار مشتریان خود قرار می دهند، می توانند با استفاده از ردیاب محل و زمان رفت و آمد ماشین را کنترل نمایند. در صورت بروز هر گونه مشکل یا خطر می توانند در اسرع وقت مطلع شوند و اقدامات لازم را انجام دهند.

از دیگر مراکز یا مجموعه هایی که از ردیاب های خودرو استفاده می کنند، می توان آژانس های مسافربری را نام برد. البته تاکسی های اینترنتی نیز امروزه به این لیست اضافه شده اند. ردیاب ها کمک می کنند که شما از مسیر، محل و زمان تردد راننده اطلاع داشته باشید. در این صورت با بروز یک مشکل مجموعه مطلع می شود و می تواند هر چه سریعتر مشکل یا اتفاق را گزارش کند.

اگر بخواهیم بگوییم که ردیاب خودرو چیست و در یک حالت کلی توضیحاتی ارائه دهیم باید گفت، ردیاب های خودرو به منظور جلوگیری و سرقت ماشین طراحی و نصب می شوند. حتی اگر ماشین فرد به سرقت برود، با ردیاب های نصب شده بر روی ماشین می توان در کوتاه ترین زمان ممکن، خودرو را ردیابی کرد.

ردیاب - ردیاب خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

افکارتان را باما در میان بگذارید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .