تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در چه مواردی است؟

خانه » تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در چه مواردی است؟

از مهم ترین راه هایی که برای جلوگیری و ردیابی ماشین ها استفاده می کنند نصب ردیاب و دزد گیر بر روی خودرو است. در عملکرد و نصب بر روی ماشین ها تفاوت هایی بین دزدگیر و ردیاب خودرو وجود دارد. دزدگیر های ماشین را می توان به یک کامپیوتر کوچک شبیه دانست که بر مبنای سیستم صوتی فعال می شود. زمانی که دزدگیر بر روی ماشین نصب می شود، تمامی حسگر هایی که بر روی درب اتومبیل، حسگر ضربه و فشار وجود دارند، فعال می شوند. تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در موارد بسیاری است.

دزدگیر و ردیاب هر دو می توانند برای جلوگیری از سرقت بسیار کاربردی باشند. تفاوت عمده ای که میان این دو سیستم وجود دارد، اینکه دزدگیر برای حفاظت از خودرو قبل از این است که اتفاقی رخ دهد. نکته مهمی که باید در مورد نصب سیستم های دزدگیر و ردیاب در نظر داشته باشید، اینکه با وجود دزدگیر، بهتر است بر روی خودرو ردیاب نیز نصب کنید. سیستم ردیاب کمک می کند که اگر ماشین به سرقت رفت، بتوانید به راحتی آن را ردیابی کنید. در این صورت راحت تر می توانید ماشین خود را پیدا کنید. زمانی که دزدگیر را بر روی خودرو نصب می کنید با هر فشاری که به ماشین می آید، سیستم صوتی به صاحب خودرو هشدار می فرستد که ماشین در معرض خطر است.

ردیاب و دزدگیر خودرو در چیست؟ - تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در چه مواردی است؟

تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در چیست؟

تفاوت های بسیاری در بین ردیاب و دزدگیر وجود دارد. از جمله تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دزدگیر بر روی قسمت درب ماشین، درب صندوق یا درب کاپوت خودرو نصب می شود. این حسگر صوتی، در صورت وجود خطر به صاحب خودرو هشدار می فرستد. دزدگیر زمانی به صدا در می آید که به آن فشار یا ضربه ای بر یکی از قسمت های خودرو وارد شود.
  • ردیاب های خودرو برای ردیابی ماشین بر روی آن نصب می شوند و زمانی که ماشین به سرقت برود، می تواند با ارسال یک پیامک فرد را از محل ماشین خود مطلع کند. می توان گفت نصب ردیاب خودرو به صورت مخفیانه صورت می گیرد و البته یک برقکار حرفه ای ماشین می تواند نصب آن را انجام دهد.
  • دزدگیر نمی تواند به صورت اینترنتی بر روی ماشین نصب شود اما ردیاب این قابلیت را دارد که حتی موقعیت ماشین را از راه دور نیز کنترل کنید. از طرفی ردیابی آنلاین نیز برای خودرو امکان پذیر است. در آژانس های مسافربری ردیاب ها می توانند بسیار کارآمد و مفید باشند.
  • با دزدگیر فقط شما می توانید از نزدیک شدن فردی به ماشین خود مطلع شوید. اگر از ماشین دور باشید و صدای آن را نشنوید ممکن است خودرو به سرقت برود. ردیاب به این صورت نیست، ردیاب ها قابلیت این را دارند که بتوانید از راه دور نیز ماشین را خاموش کنید.
  • دزدگیر هایی که بر روی خودرو نصب می شوند مستقیما انرژی خود را از باطری خودرو دریافت می کنند، به همین دلیل نیاز به شارژ ندارند. باتری های ردیاب ها داخلی هستند و باید در هر مدت زمان معین آن را شارژ کرد. برخی از ردیاب ها سنسور های قوی دارند و به صورتی هستند که بلافاصله بعد از باز شدن درب خودرو برای شما پیامک ارسال می شود.

 

بهترین ردیاب با امکانات فارسی و پشتیبانی 

از سرقت خودرو با ردیاب و دزدگیر - تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در چه مواردی است؟

 

نکات مهم در مورد ردیاب و دزدگیر خودرو

در مورد نصب و راه اندازی دزدگیر یا ردیاب خودرو ها به نکات زیر توجه کنید:

  • دزدگیر خودرو را می توان یک سیستم برای پیشگیری از سرقت خودرو محسوب کرد.
  • با ردیاب ها می توان به صورت آنلاین ردیابی خودرو را انجام داد.
  • ردیاب های خودرو می توانند میزان مصرف سوخت را نیز نشان دهند.
  • نصب و راه اندازی دزدگیر و یا ردیاب را به یک فرد حرفه ای بسپارید.
  • دزدگیر ها را تا فواصلی حتی دور تر از ماشین نیز می توان غیر فعال کرد.

 

 

 

یا دزدگیر؟ - تفاوت ردیاب و دزدگیر خودرو در چه مواردی است؟

افکارتان را باما در میان بگذارید

برای افزودن دیدگاه باید وارد شوید .